۸۰ درصد مردم ایران ۴ دندان پوسیده دارند

مریم جعفریان عضو انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اظهار کرد: متاسفانه در شرایط کنونی به دلیل مشکلات مالی زیاد و نداشتن اطلاعات و آگاهی‌های لازم پوسیدگی دندان‌ مردم ایران از حد استانداردهای جهانی فراتر رفته است.
وی ادامه داد:‌متاسفانه به دلیل مراجعه کم مردم برای بررسی سلامت دهان و دندان، آمار پوسیدگی دندان‌ در کشور بالاست.
افزایش سطح اگاهی مردم سبب کاهش پوسیدگی دندان
عضو انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به اینکه امروزه آموزش‌های حوزه دهان و دندان به گونه‌ای نیست که مردم خود مراقب سلامت دهان ودندان باشند و برای ترمیم دندان‌های خود به دندانپزشک مراجعه کنند، افزود: سطح پایین اطلاعات و آگاهی خانواده‌ها از سلامت دهان و دندان سبب می‌شود تا بچه‌هایشان در زمان مقرر برای کنترل سلامتی دندان‌ها به پزشک مراجعه نکنند.
جعفریان عنوان کرد: تحت پوشش بیمه نبودن خدمات دندانپزشکی باعث شده است تا بسیاری از مردم برای ترمیم دندان‌های خود به دلیل هزینه‌های بالا به دندانپزشکان مراجعه نکنند و همین مسئله سبب افزایش تعداد دندان‌های پوسیده در بین افراد می‌شود.
وی تاکید کرد:‌ اولویت اصلی در سلامت و بهداشت هر فرد داشتن دندان‌هایی سالم است، زیرا دندان خراب یا پوسیده باعث می شود فر توان جویدن موادغذایی را به خوبی نداشته باشد و همین مسئله باعث بروز بیماری‌های مختلفی در افراد می‌شود.
آمار بالای پوسیدگی دندان در کوکان زیر 12 سال
عضو انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اظهار کرد: متاسفانه در استان خراسان رضوی در حدود 90 درصد از کودکان زیر 12 سال 6 دندان آنها به دلیل مراجعه نکردن زودهنگام به پزشک معالج دچار پوسیدگی می‌شود.
حعفریان گفت: در حال حاضر حدود 80 درصد مردم 4 دندان پوسیده دارند که علت اصلی این امر تحت پوشش بیمه نبودن خدمات دندانپزشکی است.
وی یادآور شد: امروزه به دلیل تحریم‌های دشمن دسترسی به مواد اولیه دندانپزشکی بسیار سخت شده است و همین مسئله باعث افزایش هزینه‌های دندانپزشکی می‌شود.شفاآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 10 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.