10 ماده مخدر پرمصرف جهان

10 ماده مخدر پرمصرف جهان

به گزارش شفاآنلاین، در دهه گذشته، افزایش قابل توجهی در مصرف مواد مخدر جهانی دیده شده است. برخی افراد بیشتر از دو یا چند ماده را به صورت هم زمان یا به صورت متوالی استفاده می کنند. متاسفانه کمبود تنوع مواد مخدر وجود ندارد.

هر روز به نظر می رسد یک داروی جدید ایجاد شده است. یکی از آنها “فلاکا” است که شباهت زیادی با کوکائین دارد. این نوع ماده مخدر حس هیجان کاذبی به مصرف کننده می دهد. مصرف کننده احساس می کند قوی تر و سریع تر شده است.

مصرف مواد مخدری مثل این که به عنوان synthetics شناخته می شوند باعث نگرانی بسیار زیادی برای مقامات انتظامی و بهداشتی شده است. نگرانی دیگر از این جهت است که خرید و فروش این نوع مواد مخدر از طریق اینترنت و بدون شناسایی قابل عملی شدن است.

به هر حال فهرست 10 نوع مواد مخدر غیرقانونی در ادامه معرفی می شود.

.1شاهدانه

شاهدانه شایع ترین مخدر مصرفی است. جالب است بدانید بیش از یک سوم جمعیت آمریکا در عمر خود حداقل یک بار شاهدانه مصرف کرده اند.

2.کوکائین

این نوع ماده کشنده از سوی 17 میلیون نفر در جهان استفاده می شود. قتل های حاصل از قاچاق کوکائین از مکزیک گرفته تا ونزوئلا نشان می دهد کوکائین تا چه اندازه مرگبار است.

3.هروئین

هروئین نیز یکی از کشنده ترین مواد مخدر جهان است. هروئین به عنوان کشنده ترین و خطرناک ترین ماده مخدر جهان نیز شناخته می شود.

4.متامفتامین

متامفتامین بر اساس آخرین گزارش ها بیشتر از هر زمان دیگری در سراسر جهان استفاده می شود. متامفتامین با آزاد کردن هورمون هایی باعث ایجاد هیجان ، رضایت و خوشحالی می شود.

5.اکستازی

E, MDMA, Molly, Mandy. اینها همه نام های دیگر اکستازی هستند. اکستازی نوع مخدری است که در پارتی ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع ماده مخدر که بسیارتوهم زاست احساسات زودگذری مثل بیشتر «اجتماعی شدن» به وجود می آورد.

6.اسید لیزرژیک دی اتیل آمید

یکی از قوی ترین مواد مخدری است که به صورت توهم زایی خلق و خوی افراد را تغییر می دهد.

7.سالویا

سالویا یا گل مریمی یکی از قویترین مواد مخدری است که امروزه در بسیاری از مناطق دنیا به عنوان یک روانگردان قوی از آن استفاده می شود. این گیاه از خانواده نعنایان است که دارای یک روانگردان بسیار قوی به نام “سالوینورین” می باشد. شیوع مصرف این گیاه در بین جوانان آمریکا به یکی از معضلات اجتماعی در جامعه امریکا تبدیل شده است.

8.کتامین

کتامین داروی تضعیف کننده سلسله اعصاب مرکزی و هوشبری است. این دارو در سال ۱۹۶۳ به عنوان جایگزینی برای فن‌سیکلیدین و برای مصرف در دامپزشکی تولید شد. آثار کوتاه‌مدت کتامین شامل توهم، احساس انفکاک از خود و دنیای اطراف، تغییر درک از وضعیت فیزیکی بدن، خوددگربینی، روان‌آشفتگی (دلیریوم)، احساس غوطه‌ورشدن، احساس غیرواقعی بودن دنیای اطراف ،، دیدن رویاهای واضح و خطاهای ادراک و بینائی است.

9.بنزودیازپین ها

به عنوان قرص های تجویزی از آنها برای درمان بیخوابی، آشفتگی، تشنج، اسپاسم عضلانی مورد استفاده قرار می گیرند. این داروها با توجه به نیمه عمرشان در بدن به سه دسته کلی طولانی اثر، متوسط اثر و کوتاه اثر تقسیم می‌شوند.

10.شاهدانه مصنوعی

به دنبال سرکوب شدید قاچاق شاهدانه از این نوع ماده مخدر به عنوان جایگزین استفاده می‌شود. این دارو به عنوان بخور گیاهی فروخته می شود. مصرف کنندگان ادعا می کنند احساساتی شبیه به ماری جوانا سنتی ایجاد می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.