50 درصد مواد اولیه داروهای تولیدی از خارج وارد می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 50 درصد مواد اولیه داروهای تولید شده در کشور از خارج وارد می شود.

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح اتاق های عمل جدید بیمارستان چشم خاتم الانبیا (ص) مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: 95 درصد از اقلام دارویی مصرفی کشور در داخل تولید می شود اما همه داروهای جدید و گران قیمت از خارج وارد می شود.

وی اظهار داشت: در حوزه صادرات و واردات دارو نیازمند خارج از کشور هستیم و از سوی دیگر این حق مردم است که مانند همه کشورها از آخرین دستاوردهای علمی و تولیدی جهان در زمینه دارو استفاده کنند.

قاضی زاده هاشمی گفت: آمریکا مدعی است که در حوزه دارو تحریم نیستیم اما واقعیت این نیست و مردم ایران و جهان این موضوع را می دانند و در قرن 21 رفتارهایی در سطح بین المللی مشاهده می شود که به هیچ وجه با ادعاهای حقوق بشر همخوانی ندارد.

وزیر بهداشت افزود: تمام تلاش خود را خواهیم کرد که برای تهیه داروهای مورد نیاز بیماران به ویژه در حوزه بیماران خاص مشکلی ایجاد نشود، گرچه کار سختی است ولی تاکنون شرایط سخت تر از این را پشت سر گذاشته ایم.

وی اظهار داشت: از دولت، بانک مرکزی، سازمان های بیمه گر و نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در این زمینه وزارت بهداشت را حمایت کنند و با بی توجهی به مشکلاتی که از آن سوی مرزها وارد می شود، دامن نزنند.

 

 برای احداث تخت های بیمارستانی در مشهد کاری انجام نشده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سوالی در باره احداث بیمارستان 540 تختخوابی در حاشیه مشهد گفت: مشهد با کمبود 2 هزار تخت بیمارستانی مواجه است و تاکنون در باره توسعه تخت های بیمارستانی در این شهر حرف های بسیار زده شده اما در عمل هیچ خبری نیست.

قاضی زاده هاشمی افزود: برخی تاکنون فقط وعده داده اند که این وعده ها بخشی مربوط به دولت و بخشی هم مربوط به خارج از دولت بوده است.

وی اظهار داشت: کلنگ زنی بیمارستان 540 تختخوابی در سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی انجام شد و از همان ابتدا تردید داشتیم این پروژه عملیاتی شود.

قاضی زاده هاشمی گفت: در آن زمان قرار شد 50 درصد هزینه ساخت بیمارستان از طریق تغییر کاربری زمینی در شمال شرق مشهد تامین شود و پول آن در اختیار دانشگاه قرار گیرد و 50 درصد مابقی را وزارت بهداشت تامین کند که تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

وی افزود: 50 درصد سهم وزارت بهداشت برای ساخت بیمارستان مزبور در صورتی پرداخت خواهد شد که این مبلغ در بودجه سالیانه تامین گردد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز چند طرح بهداشتی و درمانی را در مشهد افتتاح کرد و برای بهره برداری از چند پروژه حوزه سلامت نیز عازم شهرستان تربت جام شد.فانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.