576 رسانه سلامت محور مجوز گرفتند

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این معاونت به 576 رسانه سلامت محور مجوز فعالیت داده است که 170 مورد از آنها پایگاه های خبری هستند و تا سال آینده شمار آنها به 2 برابر افزایش خواهد یافت.

محمد سلطانی‌فر روز دوشنبه در مراسم افتتاح چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما دارو و صنایع وابسته در مصلی امام خمینی (ره) با بیان اینکه بخشی از 576 رسانه سلامت که مجوز گرفته اند، فعال نیستند، افزود: دومین سیاست وزارت ارشاد در حوزه رسانه های سلامت محور، حمایت از پایگاه های خبری است زیرا دنیای امروز به فعالیت رسانه های مجازی توجه ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: هیات نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد برای حمایت از نشریات تخصصی به سرعت به این نشریات مجوز می دهد و آنها را در اولویت قرار می دهد.

 

 وزارت بهداشت بر محتوای رسانه های سلامت محور نظارت کند

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت ارشاد با اعطای مجوز به رسانه های سلامت محور، فعالیت آنها را توسعه می دهد اما وزارت بهداشت باید نظارت ویژه ای بر تولید محتوای رسانه های سلامت داشته باشد تا مطالب دروغ در آنها منتشر نشود.

سلطانی فر افزود: برخی مردم با مراجعه به پایگاه های خبری سلامت محور خود را از رفتن نزد پزشکان بی نیاز می بینند و تصمیم می گیرند از دارو یا سیستم مراقبتی خاصی استفاده کنند که این مساله سلامت آنها را به مخاطره می اندازد.

وی با تاکید بر لزوم نظارت بیشتر وزارت بهداشت بر این رسانه ها گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی دارد فرمت های خود در پایش محتوا را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد.

سلطانی فر افزود: اعطای مجوز به رسانه های سلامت محور، فعالیت آنها را گسترش می دهد و این پایگاه ها را شناسه دار می کند؛ از این رو این رسانه ها تلاش می کنند در چهارچوب خاصی فعالیت کنند.

 

 برنامه پایش سلامت خبرنگاران

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تفاهم نامه ای با دانشگاه شهید بهشتی درباره پایش سلامت روزنامه نگاران و خبرنگاران در حال تدوین داریم که مقدمات آن انجام شده است؛ بر اساس این تفاهم نامه خبرنگاران در دو سطح عمومی و بیماری های خاصی مانند سرطان مورد پایش سلامت قرار گیرند.

سلطانی فر افزود: خبرنگاران با استرس و نگرانی های روزمره روبرو هستند؛ از این رو، بیش از سه هزار نفر از خبرنگاران بیمه تکمیلی شده اند و مهیا کردن امکانات دیگری برای آنان را دنبال می کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین همکاری نزدیکی با انجمن اهدای عضو داریم تا بتوانیم فرهنگ اهدای عضو را ترویج کنیم.

 

 حضور 33 ناشر در نمایشگاه کتب علوم پزشکی

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 33 ناشر در حوزه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت ارشاد برای حضور در سومین نمایشگاه کتب علوم پزشکی و دارویی هدایت شدند.

سلطانی فر افزود: 100 میلیون تومان از سوی معاونت فرهنگی برای حضور این ناشران در نمایشگاه کتب پزشکی در نظر گرفته شد تا کتاب ها را با 30 درصد تخفیف در اختیار دانشجویان رشته های پزشکی و داروسازی قرار دهند؛ ناشران نیز خود 20 درصد تخفیف در نظر گرفتند که در عمل تمام کتاب ها با 50 درصد تخفیف در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

وی یادآور شد: سال گذشته 38 نشریه سلامت محور در نمایشگاه کتب علوم پزشکی و دارویی حضور داشتند که این رقم امسال به 50 نشریه رسیده است.

چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما دارو و صنایع وابسته در مصلی امام خمینی (ره) در فضایی بالغ بر 35 هزار مترمربع با حضور 360 شرکت داخلی و خارجی برپا شده است.

این نمایشگاه از دوم تا چهارم مهرماه از ساعت 9 تا 18 پذیرای عموم هموطنان است و در کنار نمایشگاه بین المللی ایران فارما دارو و صنایع وابسته، سومین نمایشگاه کتب علوم پزشکی و دارویی، دومین نمایشگاه رسانه های سلامت و نمایشگاه طلای سبز و 52 کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد.فانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − هفت =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.