675 میلیون دلار برای برنامه‌ی جهانی آمادگی و مقابله در برابر کرونا ویروس، مورد نیاز است.

برای محافظت از کشورهای آسیب‌پذیر در برابر شیوع این بیماری و مقابله با آن حمایت و پشتیبانی فوری مورد نیاز است.

برای مقابله بیشتر با کرونا ویروس (2019-nCoV) که در چین و سطح جهان شیوع پیدا کرد و محافظت از مناطقی که سیستم سلامت ضعیف‌تری دارند، انجمن جهانی، برنامه‌ای 675 میلیون دلاری در خصوص آمادگی و مقابله در برابر کرونا ویروس که از فوریه تا آپریل 2020 به طول می‌انجامد را آغاز کرده است.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: بزرگترین نگرانی من این است که امروز کشورهایی وجود دارند که سیستم لازم را برای شناسایی افرادی که با این ویروس تماس داشته‌اند، یا حتی اگر علائم بیماری در آنها بروز کرده باشد را، ندارند. برای شناسایی ، تشخیص و مراقبت از مبتلایان به ویروس، و همچنین برای جلوگیری بیشتر انتقال انسان به انسان و محافظت از کادر سلامت ، به پشتیبانی فوری جهت تقویت سیستم‌های سلامتی ضعیف، نیاز است.

برنامه استراتژیک آمادگی و مقابله استراتژیک (SPRP) برای کورو ویروس، فعالیت ها و منابع مورد نیاز سازمان‌های بهداشت جهانی بین المللی، را برای اجرای اقدامات اولویت بهداشت عمومی در حمایت از کشورها برای آمادگی و مقابله با nCoV-2019 برای یک دوره از فوریه تا آپریل 2020 ارائه می دهد. اهداف این برنامه محدود کردن انتقال ویروس از انسان به انسان، به ویژه در کشورهایی که در صورت مواجهه با شیوع آن آسیب پذیر هستند، است. دیگر اهداف این برنامه شامل شناسایی، جداسازی و مراقبت سریع بیماران، مطرح کردن احتمالات بحرانی و اطلاعات رخداد، کاهش تاثیرات اجتماعی و اقتصادی، کاهش انتشار ویروس از منابع حیوانی، و تشخیص ابهامات مهم در خصوص این ویروس است.

برنامه بر موارد زیر متمرکز است:
  • ایجاد هماهنگی بین المللی سریع و پشتیبانی عملیاتی .
  • آماده سازی کشورها و عملیات پاسخگویی
  • تسریع در اولویت تحقیق و نوآوری .

دکتر مایک رایان ، رئیس برنامه فوریت های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت گفت: “اثربخشی مقابله با شیوع بیماری بستگی به اقدامات آمادگی انجام شده قبل از شروع شیوع دارد.” “به همین دلیل ما به دنبال منابعی برای محافظت از مردم آسیب پذیرترین کشورها در مقابل کروناویروس قبل از رسیدن به آنها هستیم.”

همانطور که در برنامه استراتژیک آمادگی و مقابله استراتژیک SPRP خاطرنشان شد ، سازمان جهانی بهداشت ارزیابی می کند که شیوع این بیماری در چین رسیک خیلی بالا و ریسک بالایی در سطح منطقه و جهان وجود دارد. ارزیابی ریسک مبتنی بر عواملی از جمله احتمال گسترش بیشتر ، تأثیر بالقوه بر سلامت انسان و میزان متفاوت بودن میزان اثربخشی در آمادگی و اقدامات پیشگیرانه ملی بود. اقدام سریع، همانطور که در برنامه فراخوانده شده است ، می تواند این خطرات و مناطقی را که نیاز به پشتیبانی دارند ، مشخص کند.

از ساعت 10 بامداد به وقت اروپای مرکزی در 5 فوریه ، 25 کشور موارد تائید شده از ویروس کرونا را گزارش کرده اند ، از جمله چین ، که در آن 24363 نفر به ویروس مبتلا شده اند. در دیگر کشورها 191 مورد ابتلا گزارش شده است.

ترجمه: تیم تحریریه

منبع: سایت سازمان جهانی بهداشت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 18 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.